olga2014Pedagoog – inimene, kelle amet kujuneb enda kui Looja realiseerumisel.

Tõeline Pedagoog – mitte kunagi lektor, see on samasugune vahe nagu näiteks joonistaja ja kunstniku vahel. Keskajal õukonna joonistajaks nimetati igaühte, kes oskas täpselt kopeerida mingisugust eset või ilusat maastikuvaadet. Meie võime imestada: «O! kui hästi ta joonistab!Kunstnik!» Aga varem selliste oskajate ja nende meisterlikuse juurde oli sama nagu hea kingsepa meisterlikus.

Kunstnik ei ela sisse väljamõeldud tegelaskujudesse! Töötades taiesega, ta mõneks ajaks muutub teiseks inimeseks, ta niivõrd sukeldub veel oma mitte sündinud «lapse» maailma,  siis pole ka imeks pandav, et tema psüühika hakkab erinema tavainimese psüühikast. Sest looming on määratletud – muutunud meeleseisund, sellepärast Tõeline Pedagoog –  mitte kunagi lektor  ja mitte «joonistaja», vaid Kunstnik, Näitleja, Looja!

Ja muidugi see «muutunud meeleseisund»  nõuab suurt annet, mida ei valda just igaüks, kellel on diplom pedagoogilise hariduse kohta.

Mitte midagi ei anta tasuta, Tõelised Pedagoogid oma ande eest tasuvad «peene psüühilise organiseeritusega», mis võib välja näha nagu lapsikus, hüsteerilisus, kapriissus, ülemäärane enesearmastus, terasus, erakordne ambitsioonikus jne. Ja vot selliste isikuomaduste kogumiga nad peavad kuidagi ellujääma « täiskasvanute maailmas»…Keeruline? Valesti arvate:  ebamugav, ebahubane, haavatav, palju lihtsam on pöörduda tagasi «laste maailma». Siit ka pedagoogide nõrkus kiita. Pedagoog – see inimene, keda peab kiitma «nagu väikest»  ja kes ei saa elada ilma eduta, ilma oma õpilaste eduta.Lihtsalt sellepärast, et tal ei ole millegi muu jaoks elada. Oma õpilaste edu – peamine olemasolu mõte, sest Pedagoogist endast enam ei saa kunagi kirurg, kapten, produtsent, kuid tema õpilased – saavad! Hinges on Pedagoog – laps, kes kogu aeg ootab, millal talle öeldakse, et ta on midagi saavutanud!

On veel üks ameti eripära – pidev viibimine seisundis eluline reaalsus «tunni reaalsusesse». Pedagoog – igavesti «valvel», ta peab hetkega ümberlülituma enda olemise reaalsusest laste omasse ja tunnitegevusse.

Ja kas tasub üldse öelda, et pole olemas endisi Pedagooge.

Näete? Meie teame KES on Pedagoog ja kes mitte, me teame KUIDAS on olla pedagoog, meie oskame töötada Pedagoogidega. Pedagooge me valime oma kollektiivi  tükikaupa nagu kosmonaute. Ja kui Teie olete just see keda otsime siis olete alati teretulnud! Ja veel õige pedagoog teab peast  Muumitrollide mõtteterasid

Lugupidamisega,

Olga Filippova

see, kes kõik selle organiseeris

[email protected]

 

This post is also available in: English Russian